ستارگان فوتبالیست مسلمان

من مسلمانم

قبله ام یك گل سرخ

جانمازم چشمه ، مهرم نور

دشت سجاده من

من وضو با تپش پنجره ها می گیرم

در نمازم جریان دارد ماه ، جریان دارد طیف .

سنگ از پشت نمازم پیداست

همه ذرات نمازم متبلور شده است

من نمازم را وقتی می خوانم

كه اذانش را باد ، گفته باشد سر گلدسته سرو

من نمازم را ، پی (( تكبیرة الاحرام )) علف می خوانم

پی (( قد قامت )) موج

……………………………………………………………..

 ستاره مسلمان چلسی به زیارت خانه خدا و مزار مطهر پیابر رفته است

در شرایطی که اکثر فوتبالیست‌های جهان تعطیلات خود را به خوش‌گذرانی در نقاط مختلف جهان می‌پردازند، ستاره مسلمان چلسی به زیارت خانه خدا و مزار مطهر پیامبر اسلام رفته است.

گروه ورزشی« تیتریک »دمبا با مهاجم مسلمان تیم فوتبال چلسی انگلیس که بارها پس از گلزنی سجده شکر به جا می‌‌آورد، برای زیارت قبر پیامبر اسلام حضرت محمد مصطفی (ص) سفری به مدینه و مسجدالنبی داشته است.

 او در صفحات شخصی خود در شبکه‌های مجازی تصاویر از خانه خدا و حضورش در مسجدالنبی را منتشر کرده است.

نگین سبز

 

پیش از این برخی رسانه‌ها او را با ماریو بالوتلی بازیکن تیم ملی ایتالیا مقایسه کرده بودند که او این مقایسه را نادرست دانسته بود و گفته بود که من روزی 5 بار برای نماز و خواندن دعا در مسجد حاضر می‌شوم و به هیچ عنوان از نوشیدنی‌های الکلی و سیگار استفاده نمی‌کنم. من از دین اسلام و عبادت لذت می‌برم.

 با توجه به اینکه کمتر از 15 روز به آغاز ماه رمضان مانده است، مهاجم سنگالی چلسی خود را برای ادای فریضه روزه‌داری آماده می‌کند.

………………………………………………………………………..

به گزارش ورزشی نیوز، داستان زندگی خاوی پووس، مدافع پیشین تیم اسپورتینگ خیخون اسپانیا در نوع خود جالب است. او فوتبالیستی بود که ۲ سال پیش در سن ۲۴ سالگی از دنیای حرفه‌ای فوتبال خداحافظی کرد و حالا به دین اسلام روی آورده است.تبدیل شدن به فوتبالیستی حرفه‌ای آن‌هم در بالاترین سطح فوتبال رویای هر بازیکنی است ولی در این بین افرادی هم هستند که بنا به دلایل شخصی به همه چیز پشت می‌کنند.این داستان خاوی پووس است که در سال ۲۰۱۱ و در سن ۲۴ سالگی از دنیای فوتبال خداحافظی کرد. او در مادرید، پایتخت اسپانیا متولد و بزرگ شد و همیشه فوتبال بازی کرد. شاید او به اندازه کریستیانو رونالدو پدیده نبود ولی به اندازه‌ای مستعد بود که تیم لالیگایی اسپورتینگ خیخون (فصل ۱۱-۲۰۱۰) با او قرارداد امضا کند و رسما تبدیل به بازیکنی حرفه‌ای شود.

خاوی که حالا به دین اسلام روی آورده است پس از ۲ سال سفر به کشورهای مختلف جهان به روزنامه «El Comercio» اسپانیا گفت: اسلام دینی است که این احساس را به من منتقل می‌کند که به خدا نزدیک‌تر هستم. توصیه می‌کنم در مورد دین اسلام بیشتر تحقیق کنید چون دین اسلام، بن‌لادن یا بمب و این جور چیزها نیست.

پووس با تمجید از کشور ایران گفت: ایران بهترین کشوری بود که در آن بوده‌ام و خیلی دوست دارم پس از کشورهای سنگال، کوبا و ونزوئلا که پس از کنار گذاشتن فوتبال در آنها بوده‌ام در کشور ایران زندگی کنم.

مدافع پیشین اسپورتینگ خیخون تصریح کرد: خیلی خوب است که بتوانی تبدیل به فوتبالیستی حرفه‌ای شوی ولی من در شرایطی که بودم نمی‌توانستم در خصوص موارد دیگر از جمله نیازهای اساسی خودم صحبت کنم، چیزهایی که شاید مردمان دیگر دنیا می‌توانستند مرا بهتر درک کنند. در دوران جوانی‌ام با باشگاهی حرفه‌ای قرارداد داشتم و می‌دانستم که چه موقعیتی دارم ولی این چیزی نبود که به دنبالش بودم. به مربی تیم هم گفتم چیزهایی که می‌خواهم را در فوتبال پیدا نمی‌کنم برای همین تصمیم به خداحافظی از دنیای فوتبال گرفتم که از نظر خودم تصمیمی منطقی بود.

خاوی در پایان خاطرنشان کرد: حتی هم‌کلاسی‌هایم هم باورشان نمی‌شد که چنین تصمیمی گرفته باشم و از من می‌پرسیدند که چطور می‌توانی همه چیز از جمله پول را به خاطر اعتقادی که داری از دست بدهی؟ من هم در پاسخ به آنها می‌گفتم که می‌توان همانند خیلی از خانواده‌های اسپانیایی هر ماه را با هزار یورو سپری کرد. به نظر من پول تضمین‌کننده آرامش درونی نیست. در واقع شرایط خوب مالی که به عنوان یک فوتبالیست داشتم باعث شد تا بتوانم راحت‌تر از مادیات بگذرم. فوتبال حرفه‌ای در حال حاضر چیزی جز پول و فساد نیست.

تیم فوتبال اسپورتینگ خیخون در حال حاضر در لیگ دسته دوم اسپانیا موسوم به لیگا آدلانته حضور دارد.

………………………………………………………………………..

مسعود اوزیل» عضو مسلمان تیم ملی فوتبال آلمان است که بیست دقیقه قبل از ورود به زمین، با خواندن آیاتی از قرآن، از خداوند کمک می‏طلبد.


این ستاره ترک‏تبار آلمان در جام جهانی 2010 می‏گوید: «من در خانواده‏ای مذهبی رشد كرده‌ام و از دوران كودكی در چنین فضای خانوادگی تحت تربیت قرار گرفتم».
جالب است بدانید که این هافبک بازی ساز باشگاه وردربرمن، با وجود 21 سال سن، نه تنها برخلاف بسیاری از ستاره‏های غربی هنر و ورزش، از سنت ازدواج دوری نکرده است بلکه با دختری آلمانی ازدواج کرده و او را نیز به دین اسلام مشرّف نموده است.
اوزیل که گل زیبای او به تیم ملی غنا یکی از صحنه‏های به‏یادماندنی جام نوزدهم است، حتی به عبادت دشواری مانند روزه هم پایبند است. وی در این باره می‏گوید: «من در حالی كه روزه‏دار هستم تمرین می‏كنم و یا به بازی می‏پردازم.
البته در دوران كودكی برای گرفتن روزه مشكل داشتم؛ اما الان با زبان روزه می‌توانم تمرین و بازی كنم. خوب به خاطر دارم پدر و مادرم و دیگر اعضا خانواده‌ام بدقت به انجام این فریضه پایبند بودند ؛ اما برای من سخت بود. اما الان مشكلی ندارم. اگر هم زمانی به هر دلیل نتوانم روزه بگیرم به محض این كه حالم خوب شود، اقدام به گرفتن روزه می‏كنم. ضمن اینکه قضای روزه‏های نگرفته را هم در طول سال به جا می آورم».
شایان ذکر است که کشور آلمان ـ محل تولد و زندگی مسعود اوزیل ـ به دلیل قرار گرفتن در منطقه جغرافیایی خاص، این سال‏ها روزهای بسیار بلندی دارد که روزه‏داری را مشکل می‏کند. مثلا اذان صبح در ماه مبارک امسال حدود ساعت 2 بامداد و اذان مغرب حدود ساعت 22 شب است. تمرین و مسابقه در این شرایط که شخص روزه‏دار باید 20 ساعت امساک کند امری بسیار دشوار است.

 

http://www.20script.ir